Bu Blogda Ara

11 Mart 2019 Pazartesi

Siyasal bir ideoloji olarak İslamcılık da, zaman içerisinde iç ve dış müdahal...

Siyasal bir ideoloji olarak İslamcılık da, zaman içerisinde iç ve dış müdahalelerle millileşerek bir devlet/iktidar projesine evirildi. Böylece, işgal, talan, sömürü ve zulüm düzenine karşı halkın anti-emperyalist İslami duyarlılığı politikacıların marifetiyle devlet/iktidar talebine dönüştü. Artık İslam, Allah’ın dini olmaktan çıkıp bir ideoloji, akım, ekol, cemaat, parti dini olarak konumlandırıldı. Dini ve dindarlığı politik amaçları için araçsallaştıran bu anlayışın sonucu olarak İslamcılık, İktidar düşkünü sahtekârların geliştirdikleri din ile maskelenmiş dünyevi bir ideoloji haline geldi.
***
İnsanlığın kurtuluşu için duyguları yönlendirmek alimlere,liderlere öncülere düşer.
https://bredaholland.blogspot.com/…/insanlgn-kurtulusu-icin…
Öncülerin;Mefhumları, Kavramları değişsin ki toplum değişsin.
https://bredaholland.blogspot.com/…/onculerin-kavramlara-ba…
Bugün, İslam adına katı, kör ve cahil bir dinbazlık ile karşı karşıyayız.
“Dindar toplumlarda iktidar sahipleri ile ona itiraz edenler arasındaki mücadelede, mevcut iktidarı meşrulaştırıcı bir araç olarak kullanılan din, gerçek dine karşı kullanılan bir projedir…”
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=624545321330206&id=100013242319421
Mağdurların, mahrumların, müstad’af ve ezilenlerin umudu olarak iktidar olan Siyasal İslam, egemenlerin, muktedirlerin iktidarını, çıkarını sağlayan uygulamalarıyla zulüm ve zalimlerin düzenine dönüştürüldü.!
https://bredaholland.blogspot.com/…/bu-zulumler-bugun-de-de…
Esas itibariyle Siyasal İslamcılığın kendisine ait ürettiği değerlerden söz etmek ne yazık ki oldukça zordur. Kendine ait bir şeyler üretmek yerine, Batı düşmanlığı üzerinden kin, öfke, nefret ve şiddet üretmeyi seçti. Kendisiyle yüzleşmek yerine geri kalmışlığın nedeni olarak hep Batı’yı gördü. Ne yazık ki Batı düşmanlığı ile cahil kitleleri peşinden sürüklemeyi başardılar. Bugün de Dinbazlık siyasetiyle vadettikleri cennet, insanlık için cehennemden başka bir şey olmayacaktır.!
https://bredaholland.blogspot.com/…/muslumanlarn-tum-biriki…
Mü’minler olarak inanıyoruz ki, Din’in sahibi yalnız Allah’tır. İslam’ın değerleri davranışlarımızı yönlendirmeye devam edecektir. Bütün insanlığı ve evreni rahmet ve adaletle kuşatan Allah’ın dini İslam; Hidayet arayanların yolunu Kur’an nuruyla aydınlatmayı sürdürecek ve çağlar ötesine taşıyacaktır…!
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=624562517995153&id=100013242319421
KARADENİZEKSPRES.COM
Abdulbaki ERDOĞMUŞ: “Siyasal İslamcılığın Politik Dinbazlığa Evirilmesi..!”
Yorumlar
Siyasal bir ideoloji olarak İslamcılık da, zaman içerisinde iç ve dış müdahal...: Yorum ekleyin...

2 yorum:

 1. 60 yıllık müttefikine, stratejik ortağına parasını aldığı silahları vermeyen ABD bize “Başka yerden de silah alma yoksa…” diyor.
  Yoksa ne?
  İşte o yoksa sözcüğünün sonundaki üç noktanın yerine, “seni vururuz” yazıyor.
  “İnsanların kendi elleriyle işledikleri yüzünden karada ve denizde fesat ortaya çıktı. Belki vazgeçerler diye, yaptıklarından bir kısmını Allah onlara böylece tattırıyor.” (Rum Suresi-41)
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=679321492519255&id=100013242319421

  YanıtlaSil
 2. Önümüzü açacak öncü kuşaklar olmadan aslâ! Öncü,Alim,Aydın, Çağından Mesuldür İnsan arzı imarla mükelleftir.
  https://twitter.com/huseyinsasmaz/status/1193101074099527681

  YanıtlaSil